انتخاب زبان
linkedin

مصاحبه روزنامه «کوها یون» چاپ آلبانی با رئیس انجمن دوستی

دکتر علیبمان اقبالی زارچ، رئیس انجمن دوستی ایران و آلبانی گفت: نقش برجام در توسعه روابط تهران و تیرانا که کم تحرک شده بود، بسیار ارزشمند است و می تواند زمینه ساز همکاری های مختلف و گسترده ای شود.

Dr Eghbali Zarch

ادامه مطلب: مصاحبه روزنامه «کوها یون» چاپ آلبانی با رئیس انجمن دوستی

عاشورا در آلبانی

به نام خدا

السلام علیک یا اباعبدالله

ashra

ashra1

عاشقان اباعبدالله الحسین در آلبانی همانند دگر مناطق دنیا هر ساله در تکایا و مساجد جمع شده و در سوگ سالار شهیدان و هفتاد و دو تن از یاران وفادارش به نوحه سرایی و عزاداری می پردازند. عاشورا به عنوان نماد شهادت سالار شهیدان در آلبانی تعطیلی ملی بوده و گروه های اهل البیتی بویژه بکتاشیه مراسم ویژه برگزار نموده و نذورات مخصوص خود به نام "آش عاشوره" را بین عزاداران توزیع می نمایند. شایان ذکر است که در این روز مقامات عالی رتبه کشوری و دینی به دیدار رهبران گروههای اهل البیتی رفته و با آنان ابراز همدردی می نمایند. 

 

پیام تبریک انجمن دوستی به وزیر محترم خارجه آلبانی، دیتمیر بوشاتی

bushati

بسمه تعالی

جناب آقای دیتمیر بوشاتی

وزیر محترم خارجه آلبانی

با سلام

       احتراماً ، تبریک صادقانه اینجانب و اعضای هیأت مدیره این انجمن را همراه با بهترین آرزوهای موفقیت جنابعالی بعنوان وزیر خارجه جدید کشور دوست آلبانی پذیرا باشید .

     با عنایت به مشارکت فعالانه جنابعالی در سازمانهای مردم نهاد در دهه گذشته ، اطمینان دارم در دوره وزارت جنابعالی روابط دوستانه دو ملت ایران و آلبانی بویژه در حوزه سازمانهای مردم نهاد بیش از پیش گسترش خواهد یافت .

 

                                                            دکتر علی بمان اقبالی زارچ

                                                         سفیر سابق و رئیس انجمن دوستی ایران ـ آلبانی

مشارکت رییس انجمن دوستی در برنامه کاشت نهال دوستی ملل

index

آقای دکتر اقبالی زارچ با حضور در مراسم فوقالذکر که با حضور شهردار تهران ، روسای انجمن های دوستی و سفرای خارجی مقیم تهران برگزار شد حضور یافته و نهال دوستی با مردم آلبانی را در کنار برج میلاد تهران غرس نمود.

ویدر حاشیه مراسم ضمن تقدیر از حمایت های شهرداری تهران از سازمان های مردم نهاد ، پیشنهاد نمود تا شهرداری تهران با بهره گیری از ظرفیت بالای مراکز فرهنگی زمینه فعالیت بیشتر انجمن های دوستی را فراهم نماید که این پیشنهاد با استقبال }ناب آقایدکتر قالیباف روبرو گردید و ایشان از مسئولین مربوطه خواستند تا بررسی لازم در این زمینه صورت پذیرد.

پیام تبریک انجمن به رئیس محترم مجلس نمایندگان آلبانی،ایلیر متا

Ilir-Meta

بسمه تعالی

جناب آقای ایلیر متا

رئیس محترم مجلس نمایندگان آلبانی

با سلام

       احتراماً ، تبریک صادقانه اینجانب و اعضای هیأت مدیره این انجمن را همراه با بهترین آرزوهای موفقیت جنابعالی بعنوان رئیس جدید مجلس نمایندگان آلبانی پذیرا باشید .

با یاد آوری سه دیدار دوستانه و تأثیر گذار اینجانب در سه ماهه پایان سفارتم در کشور زیبای آلبانی با جنابعالی به عنوان وزیر خارجه وقت در سال 2009 میلادی ، اطمینان دارم در دوران ریاست جنابعالی بر پارلمان کشورتان بیش از پیش شاهد تعاملات دو جانبه بویژه در عرصه سازمانهای مردم نهاد خواهیم بود .

                                                            دکتر علی بمان اقبالی زارچ

                                                         سفیر سابق و رئیس انجمن دوستی ایران ـ آلبانی

Designed by Jimy.ir